Kauba tagastamine

Vastavalt Võlaõigusseaduse §-le 56 võib tarbija sidevahendi abil sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul. Kauba puhul algab tähtaeg päevast, mil kaup on jõudnud tarbijani.

Tagastamisõigus puudub kaubal, mis on valmistatud, arvestades lepingupooleks oleva tarbija isiklikke vajadusi või mis on valmistatud tarbija esitatud tingimuste kohaselt. Tarbija kannab lepingust taganemise korral lepingu esemeks oleva asja tagastamise tavalised kulud. 

Kui tarbija lepingust taganeb, tuleb talle tema poolt tasutu tagastada viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul lepingust taganemise teate jõudmisest pakkujani. Tarbija peab pakkujalt saadud kauba tagastama viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul taganemisavalduse ärasaatmisest. Ümbervahetatav või tagastatav Toode ei saa olla kahjustunud või kasutamisjälgedega. Tagastatav kaup ei tohi olla kasutatud ning peaks olema pakendatud selliselt, et ei saaks transpordil vigastada.

Taganemisõiguse kasutamiseks Asko e-poes tuleb:

  1. Täida "Sidevahendi abil sõlmitud lepingust taganemise avaldus", blankett prindi siit
  2. Saata avaldus e-posti aadressile e-pood@asko.ee
  3. Täpsemat infot tagastuse kohta loe siit
  4. Tagastatav kaup peab olema kasutamata ja võimalusel originaalpakendis.
  5. Kauba tagastamine toimub sama transpordiviisiga nagu kaup kätte saadi. Kui valisite kauba kätte saamiseks kaupluse või kesklao, siis palume tagastada kaup vastava kaupluse lattu, kus toimus kauba kättesaamine. Kauba kätte saamisel kulleriga, palume selle ka kulleriga tagastada. Kui tellite kauba tagastamiseks endale mõne teise firma kulleri, siis palume alati veenduda, et Teie tellitud kuller annaks laos tagastusaktile ka allkirja.
  6. Ettemaksu tagastame 14 päeva jooksul pangakontole, millelt ostu eest on tasutud. Ettemaksu tagastamine toimub peale kauba meiepoolset kontrollimist.